O společnosti

Candy: historie plná úspěchů, od první pračky po domácí spotřebiče připojené přes Wi-Fi.

 

V Candy byla vyrobena první italská pračka v roce 1945 a na konci 50. let byla v Candy zkonstruována moderní pračka s předním plněním, která se v Itálii stala synonymem praní.

 

Dnes je Candy mezinárodní značkou a nabízí kompletní sortiment volně stojících i vestavných domácích spotřebičů, funkční design made in Italy a skvělý výkon. V průběhu posledních desetiletí se cíl společnosti nezměnil: naplňovat požadavky spotřebitelů stále dokonalejšími produkty, avšak snadno ovladatelnými a dostupnými pro všechny.

HISTORIE

Candy Matic

1945/1955

V roce 1945 se v dílnách Officine Meccaniche Edena Fumagalliho vyrábí první italská pračka, Modello 50: pračka je představena veřejnosti na veletrhu v Miláně v roce 1946. Ve stejném roce, na základě inspirace refrénem jedné písně od Nata Kinga Coleho, se podnik přejmenovává na Candy.  

Po patentování první myčky uvádí podnik na trh Modello 45, pračku s kapacitou 3 kg, ohřevem vody a výpustním čerpadlem. V roce 1954 společnost propaguje Candy Matic sloganem "...moc děkujeme, to je Candy." 

Candy Bi-matic

1955/1965

V roce 1955 otevírá Candy první zahraniční pobočku ve Francii, které následuje v roce 1958 pobočka v Německu. Roku 1957 je uvedena na trh Bi-matic, první poloautomatická pračka s odstředivkou: o rok později bude na řadě Candy Automatic, první plně automatická pračka. 

Mezi léty 1959 a 1961 se buduje nový závod v Brugheriu (MB). Pokrokové pračky mají oválnou nádrž a možnost polovičního plnění, jako Superautomatic 5, představená Candy v roce 1963.

 

Candy Stipomatic

1965/1975

První myčka nádobí Candy pochází z roku 1966: jmenuje se Stipomatic a může se chlubit 3 oddělenými prostory s různým mytím. Superautomatic 98 je v roce 1968 první pračkou, vybavenou 6 programy s biologickým máčením. S akvizicí Kelvinatoru začíná v letech 1970-71 výroba prvních sporáků a prvních lednic.  Nové produkty Candy se honosí jmény slavných designerů a získávají ocenění jako Compasso d´Oro ("Zlatý Kompas"), které je uděleno v roce 1970 za CANDYzionatore C23, navržené Joeem Colombem.

 

1975/1985

Úspora a ochrana životního prostředí, témata vždy přítomná, ale nikdy v takové míře jako v tomto období, se stávají důležitými tématy pro Candy, která roku 1977 spouští kampaň No Waste se sloganem "Candy Ti pomůže neplýtvat. Energii, oblečení, prášek na praní." Candy jako první vybavuje lednice novou technologií No Frost, která zabraňuje tvorbě námrazy, a dosahuje větší odolnosti praček, které vybavuje nádržemi a pracími bubny z nerezové oceli.

V roce 1981 uvádí na trh T3, první mrazák se 3 oddělenými prostory o 3 různých teplotách. 

Combichef

1985/1995

V roce 1985, u příležitosti 40. výročí od svého založení, Candy kupuje dvě velké italské značky Zerowatt a Gasfire. V těchto letech otevírá závody po celém světě a pokračuje v akvizici důležitých podniků jako Rosiéres (leader ve spotřebičích na vaření), Mayc-Otsein (pračky s horním plněním) a Iberna (lednice): tak vzniká inovační Combichef, první trouba jak pro pečení tradiční, tak mikrovlnné. 

V tomto období zaznamenávají velký úspěch také spotřebiče, které šetří místo, jako pračky Slimmy a Holiday. 

1995/2005

Roku 1995 slaví Candy půl století od svého založení akvizicí Hoover European Appliances, evropského leadera ve výrobcích k čištění podlah. V novém tisíciletí mění Candy logo a pokračuje v růstu: roku 2002 exportuje do 111 zemí světa.

Ve stejném roce vzniká slogan "Candy ví, jak na to", který se používá dodnes. 

V roce 2004 získává Candy prvenství v myčkách: Candy Futura je schopná umýt až 15 sad nádobí. Stále v tomto období Candy zdolává Čínu, kde otevírá novou pobočku v Šanghaji. 

2005/2010

Roku 2005 oslavuje Candy 60 let a kupuje Vyatku, ruského leadera v sektoru praček. V březnu 2006 uvádí na trh GrandÓ, pračku s největšími dvířky na trhu; v červnu stejného roku kupuje značku Jinling, čínského leadera v pračkách a o rok později vstupuje do skupiny také turecká SUSLER, specialista v produktech v oblasti vaření. 

Roku 2009 jsou zařazeny do sortimentu indukční varné desky a na trh je uveden Duo: ve standardních rozměrech Candy spojuje myčku nádobí a multifunkční elektrickou troubu. Revolučním rokem pro sušičky je rok 2010 se sušičkou EasyCase: integrovaná kondenzační nádoba je přímo ve dvířkách.

2011/2013

V roce 2011 Candy představuje GrandÓ Evo s technologií Mix Power System, která pere při 20° jako při 40° C. Do kuchyní mezitím přichází trouba Prodige s dvojitým vnitřním prostorem a dvojím ventilátorem, což umožňuje péct současně při rozdílných tepolotách.  

Roku 2012 se slavnostně otevírá nový závod na pračky v Číně. V sektoru vrchem plněných praček Candy představuje Evo Plaisir s Gentle Touch Opening. Revoluce v kuchyni: lednice Kriò Vital Evo uchovávají lépe potraviny díky technologii No Frost Bio a systému Air control; indukční varné desky se stávají FLEXI a mají modulovatelné varné zóny; trouby mají se 78 litry největší kapacitu na trhu.  

Roku 2013 Candy přidává do svých myček nádobí EvoSpace prostor pro 8 maxi talířů díky systému Maxi Plates. Na svět přicházejí mikrovlnné trouby.

2014/2015

Roku 2014 pračka GrandÓVita dosahuje prvního místa s nejúčinnějším rychlým praním na trhu, a to díky Mix Power System+: skvěle vyprané prádlo za pouhých 59 minut; vznikají trouby a desky Élite s jedinečně propracovaným designem; myčka EvoSpace obsáhne 16 sad nádobí a získává prvenství v objemu a flexibilitě;  pračka se sušičkou Alisè vypere 8 kg a vysuší 5 jen ve 45 cm. Lednice se stávají Maxi, dosahují výšky až 2 metry. V roce 2014 spatří světlo světa také simply-Fi, první kompletní řada spotřebičů, které jsou připojené přes Wi-Fi. V roce 2015 Candy slaví 70 let od výroby první zcela italské pračky a připravuje se na oslavu mnoha novinkami.

Výzkum a inovace

Candy Group pokračuje ve zdokonalování a nasměrování technologií do systémů, které jsou jednoduše ovladatelné, projektované pro zlepšení kvality života spotřebitelů. Centrum inovace, výzkumu a vývoje je v Itálii v Brugheriu (MB). 

V dnešní digitální době otevírá Candy cestu novému způsobu soužití se spotřebiči, se kterými je možné přímo, jednoduše a intuitivně komunikovat. Výzkum a vývoj Skupiny tak realizoval Candy simply-Fi, první kompletní řadů spotřebičů, připojených přes Wi-Fi, které mohou vzdáleně komunikovat s uživateli a usnadňovat jim tak život. 

Kvalita a ochrana prostředí

Candy Group používá recyklovatelné materiály u všech součástí produktu, a to jak výrobku samotného, tak i u obalu, a aktivně se zapojila do definice WEEE, Waste Electrical and Electronic Equipment Directive.

Díky použití nových technologií Skupina dodržuje 2 priority: spokojenost klienta a ochrana životního prostředí. Procesy výroby byly navrženy s cílem snížit emise jak s ohledem na dodržení stávajících zákonů jednotlivých zemí, tak na snížení energetické spotřeby spojené s používáním spotřebičů.

 

 

Skupina, s celkovým soukromým jměním rodiny Fumagalli, je mezi evropskými leadery v sektoru velkých domácích spotřebičů: pračky, myčky, pračky se sušičkou, sušičky, lednice, mrazáky, sporáky a trouby, volně stojící i vestavné, a je na vrcholu v ekologických a výkonnostních hodnotách. 

Prioritou Skupiny je spokojenost zákazníků: pro jejich potřebu je v Evropě k dispozici více než 2.000 servisních středisek. Candy Group působí pod mezinárodními značkami Candy a Hoover a pod národními značkami Iberna, Jinling, Hoover-Otsein, Rosières, Süsler, Vyatka, Zerowatt, Gasfire a Baumatic.

 

CANDY HOOVER ČR s.r.o.
Futurama Business Park – Sokolovská 651/136a - 186 00 Praha  8 - Karlín
Tel.: +420 257 530 418
E-mail: office@candy-hoover.cz
DIČ: CZ 25754955

 

Otevírací doba showroomu: Po-Pá 9:30 - 17:00