Zeptejte se Candy
Zpět na blog

Káva: jak ji používají šéfkuchaři v pikantních pokrmech?

Káva: jak ji používají šéfkuchaři v pikantních pokrmech?

Šálek ranní kávy s charakteristickým aroma je u nás již neopomenutelným zvykem. První pomoc při probuzení a  vzpruha pro úspěšné zahájení pracovního dne. Známé je použití kávových zrn v cukrářském průmyslu – například v nadčasovém a velmi populárním tiramisu -, ale v pikantních pokrmech? Rychlostí blesku přibývá kuchařů, kteří využívají potenciálu kávy a přidávají ji do řady pokrmů, aby podtrhli (nikoliv skryli) jejich chuť.

Zaexperimentujte i vy a seznamte se s těmi nejlepšími kombinacemi chutí v běžných receptech:

  • S masem: Jedna z kombinací, která nejlépe lahodí jazyku, a to zejména v případě grilovaného masa. Zde lze kávu použít pro suché marinování nebo pro usnadnění procesu karamelizace pokrmu.
  • S rybami: Neobvyklá kombinace, kterou vaše chuťové pohárky explodují! Káva může zbavit určité druhy ryb, jako je losos nebo tuňák, příliš mastné chuti, a zároveň jejich chuť vylepšit nebo zpestřit v kombinaci s různými druhy koření.
  • S luštěninami: Špetka kávy se velmi dobře hodí k výrazné chuti luštěnin... Zkuste ji přidat v sychravém podzimním nebo zimním období do vaší oblíbené polévky!
  • Se "sladkou" zeleninou: Dýně, brambory a mrkev... Co má tato zelenina společného kromě toho, že je perfektním základem pro polévky a pyré? Odpovědí je sladká a (někdy) nevýrazná, mdlá chuť. Silná vůně kávy potlačí vysoký obsah cukru v zelenině a posune Vaše recepty na vyšší úroveň!
  • Se sýrem: Podobně jako u ryb se i u sýrů káva používá šetrně, "odmastí" sýr a zvýší jeho mléčnou chuť, aniž by jej přebila. Po ochutnávce sýrů s medem přichází nový trend – ochutnávka s kávou.

Tak na co čekáte? Navštivte webové stránky společnosti Candy a prohlédněte si řadu dostupných produktů, které Vám pomohou oprášit Vaše kuchařské dovednosti a znalosti (především o kávě) a zároveň dodají Vašim pokrmům nový šmrnc!

Na který produkt odkazujeme?

03/10/19
Kategorie: