Zeptejte se Candy
Zpět na blog

Snídaně: 3 rychlé a jednoduché recepty pro lepší začátek vašeho dne

Snídaně: 3 rychlé a jednoduché recepty pro lepší začátek vašeho dne

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne.” Kolikrát už jste slyšeli tuto frázi? Lidé, kteří jí používají ji používají oprávněně, důvod je jednoduchý: bohatá, vyvážená snídaně vám dodá energii potřebnou k řešení milionů vašich problémů, které naplňují naše dny, od práce nebo studia až po volný čas a sport .Chcete si vaše ráno zpříjemnit a dopřát si snídani, která vám vylepší den? Projděte si naše recepty na jídla, která vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

Čokoládové ovesné sušenky

Rozmixujte ovesné vločky v mixéru. Rozpusťte v rendlíku máslo, vypněte ohřev, přidejte rozmixované ovesné vločky a důkladně promíchejte.

V misce rozšlehejte vejce s cukrem do správné konzistence. Prosejte mouku spolu s práškem do pečiva a zašlehejte do vaječné směsi. Přidejte ovesné vločky a důkladně promíchejte. Přidejte kousky čokolády a míchejte směs tak dlouho, až se všechny ingredience spojí.

Na plechu vyloženém pečicím papírem tvarujte z připraveného těsta kulaté sušenky o průměru cca 5 cm.

Pečte v předehřáté troubě při 170 °C (s funkcí ventilátoru) 12 až 14 minut, dokud sušenky nezezlátnou.

Palačinky s lískooříškovým krémem

Na palačinky: Do mísy nasypte prosátou mouku s jedlou sodou a solí, přidejte cukr, droždí a vejce. Metličkou promíchejte.

K připravené směsi nalijte mléko a míchejte do jednolité konzistence. Poté přidejte vrchovatou kávovou lžičku lískooříškového krému.

Na polevu: V malém rendlíku smíchejte dvě polévkové lžíce lískooříškového krému se dvěma polévkovými lžícemi mléka. Přilijte více mléka, abyste dosáhli požadované hustoty.

Rozložte palačinky na talíř a servírujte s líškooříškovou polevou, ozdobené sezónním čerstvým ovocem.

Smoothie s příchutí jablka, hrušky a skořice

Omyjte, oloupejte a nakrájejte ovoce (jablko a hrušku).

Do mixéru vložte kostky ledu, ovoce, med, skořici a nakonec nalijte mléko.

Mixujte, dokud nedosáhnete jednotné konzistence. Ozdobte plátky ovoce a podávejte vychlazené.

05/11/19
Kategorie: