Zeptejte se Candy
Zpět na blog

Jak sladit spotřebiče s kuchyňskými skříňkami

Jak sladit spotřebiče s kuchyňskými skříňkami

Jakou povrchovou úpravu spotřebičů bychom měli zvolit pro naši kuchyň?

Plánujete obměnu kuchyňských spotřebičů? V takovém případě nejspíš přemýšlíte o tom, jaká povrchová úprava nejlépe vyhovuje vašim kuchyňským skříňkám a jak zařídit, aby vypadala jako „součást plánu“.

Pak tedy nepanikařte, jste na správném místě. Tento blogový článek vám poskytne několik vzácných tipů, jak zařídit, aby vaše kuchyň vypadala stylověji než kdy dříve.

Pohodlně se usaďte a pusťte se do čtení! 

Bílé skříňky

Pokud máte v kuchyni bílé skříňky, nemáte moc na výběr. Vše záleží na stylu, který jste si zvolili. Jestliže máte moderní kuchyň, navrhujeme vybrat černé nebo nerezové spotřebiče, zatímco pokud je vaše kuchyň klasická nebo minimalistická a chtěli byste, aby působila vřelým a vlídným dojmem, měli byste zvolit červené nebo oranžové spotřebiče. 

Naše mikrovlnná trouba Divo, která je k dispozici také v červené a oranžové barvě, představuje ideální způsob, jak dát bílé kuchyni osobní rozměr.

Černé skříňky

Černá je vždy elegantní, ale sladit ji s jinou barvou může být záludnější, než myslíte. Volba nesprávné barvy spotřebičů může totiž zkazit dojem z kuchyňského prostoru. Doporučujeme jít do světlých lakových barev, například krémové, bílé nebo vanilkové, které pomohou zjasnit a změkčit strohý ráz černých skříněk.

Skříňky v barvě dřeva

Dřevo je jedním z nejpoužívanějších materiálů v nábytkářství a lze ho různými způsoby vylepšovat. Jestliže se vám líbí například borové dřevo, navrhujeme vybrat bílé nebo krémové spotřebiče, které opticky zesvětlí a zvětší kuchyň.

Jestliže dáváte přednost přírodnímu vzhledu dřeva, skvělou volbou jsou nerezové spotřebiče. Pokud rádi zacházíte do extrémů, navrhujeme použít spotřebiče nebo příslušenství křiklavě zelené nebo teple žluté barvy, například mikrovlnné trouby nebo chladničky.

Šedé skříňky

Šedá je dvousečný meč; může působit velmi elegantně, ale také chladně. Dobrou zprávou je, že proteplení šedé kuchyně je hračka. Jediné, co potřebujete, jsou ty pravé spotřebiče a příslušenství.

Šedá barva skvěle ladí například s černými indukčními varnými deskami nebo nerezovými spotřebiči, které vytvářejí velmi kultivovaný prostor. Na druhou stranu, jasné barvy jako zelená, světle modrá nebo žlutá dokážou zajistit, aby zcela šedá kuchyň působila srdečným a příjemným dojmem.

28/06/21
Kategorie: